Food prep – pomysły na posiłki na cały dzień

Malwina

Ten meal prep robiliśmy jeszcze w ubiegłym roku późną jesienią. Zresztą wystarczy zerknąć na zawartość pudełek, by zobaczyć, że jest ona mocno jesienna. Królują brokuły, buraki, pieczarki i mrożone latem owoce.

Nasze gotowanie na meal prep w głównej mierze opiera się na zapasach kuchennych i to one są dla nas punktem wyjścia w układaniu menu. Staramy się zużyć jak najwięcej rzeczy, które już mamy na stanie. Pamiętajcie, że nie sztuką jest ciągłe robienie zapasów. Sztuką jest wykorzystywanie ich na bieżąco.

Co przygotowaliśmy?

Crumble owsiane z owocami

Jeśli zalegają Wam w zamrażarce owoce, to crumble jest smacznym sposobem na ekspresowe pozbycie się ich. Jego dużą zaletą jest też szybkość wykonania. Samą kruszonkę możecie przygotować wcześniej i przechowywać w szczelnie zamkniętym pojemniku w lodówce. Gdy najdzie Was ochota na crumble, wystarczy odpalić piekarnik i zasypać owoce gotową kruszonką. Przepis to bento #42, s. 248.

 

Przechowywanie: W szczelnie zamkniętym pojemniku w lodówce do 3 dni.

Co wykorzystaliśmy z zapasów: mrożone truskawki i inne czerwone owoce.

Hummus z burakiem

(kliknij w powyższy nagłówek, by przejść do przepisu)

Hummus to nasz mealprepowy klasyk. Robi się go szybko, jest niedrogi, dobrze się przechowuje. Świetnie smakuje z dodatkiem pieczywa, słupków warzyw, można posmarować nim tortille lub krakersy. Możliwości zastosowań jest całe mnóstwo. U nas klasycznie z dodatkiem chleba.

 

Przechowywanie: W szczelnie zamkniętym pojemniku w lodówce przez 2–3 dni. Hummus można też mrozić.

Co wykorzystaliśmy z zapasów: mrożona ciecierzyca i mrożone buraki.

Żurek z pieczarkami

(kliknij w powyższy nagłówek, by przejść do przepisu)

Uwielbiamy żurek, zalewajkę, barszcz – wszystkie wyraziste w smaku zupy z dodatkiem zakwasu. Dobrze sprawdzają się jako element meal prepu, dlatego tak często ostatnio gotujemy zupy. Tu bezmięsna wersja żurku z pieczarkami.

 

Przechowywanie: W szczelnie zamkniętym pojemniku lub zakręconym słoiku w lodówce do 3 dni.

Co wykorzystaliśmy z zapasów: zawekowany wywar warzywny.

Indyk po koreańsku

(kliknij w powyższy nagłówek, by przejść do przepisu)

Wyraziste w smaku mięso przygotowane na azjatycką nutę. Kluczową rolę w tym przepisie odgrywa papryka i olej sezamowy. Do tego ryż i krótko gotowane brokuły – i mamy posiłek idealny.

 

Przechowywanie: W szczelnie zamkniętym pojemniku w lodówce do 3 dni. Jeśli boicie się jeść ryż kolejnego dnia, postawcie na makaron azjatycki i wymieszajcie go z niewielką ilością sosu sojowego.

 

Make bento, not war! ♥

You may also like

Zostaw po sobie ślad

Ta strona korzysta z plików cookies w celu poprawienia jakości obsługi. Akceptuj Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookies