Meal prep

Malwina

Meal prep to przygotowanie całych posiłków lub ich składowych z wyprzedzeniem. Możecie znać ten system gotowania pod nazwą food prep lub bento prep. Tę ostatnią nazwę upowszechniliśmy kilka lat temu za sprawą cyklu wpisów na drugim blogu Filozofia Smaku. Zachęcamy Was do zajrzenia na stronę, znajdziecie tam bowiem kilkadziesiąt smakowitych meal prepów wraz z przepisami.

Meal prep towarzyszy nam od ponad 5 lat. Przez ten czas przygotowaliśmy kilkaset zestawów lunchowych. Nie wszystkie publikujemy tu na blogu (najzwyczajniej w świecie nie wyrabiamy), ale możecie na bieżąco śledzić je i podglądać na naszym lunchboxowym instagramie @makebentonotwar.

Przepisy na meal prep powinny być różnorodne, stosunkowo proste, wykorzystujące możliwie jak najmniej różnorodnych technik gotowania. Dzięki temu nie spędzimy dużo czasu w kuchni, a nasze posiłki nie będą wiać nudą. Wiemy, że ważny jest nie tylko smak potraw, ale i ich wygląd, dlatego dużo uwagi przykładamy do samej estetyki posiłków.

Nasze przepisy na meal prep są proste, z łatwo dostępnych składników, pełne kolorów i smaków. Przy każdym przepisie podajemy informację o sposobie i czasie przechowywania potrawy.

Make bento, not war! to blog kulinarno-lifestylowy. Znajdziecie tu przepisy na lunchboxy i meal prep, testy pojemników i mnóstwo praktycznych porad dotyczących sprytnego gotowania.

Ta strona korzysta z plików cookies w celu poprawienia jakości obsługi. Akceptuj Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookies